Blogi za darmo Blog.Bisi.Pl - darmowe blogi!

Co tam panie w świecie ?!

Posted by konrado99 | Coś tam, gdzieś tam. | niedziela 16 styczeń 2011 00:01

Mały przegląd tego, co w ostatnim czasie zwróciło moją uwagę:)

1.Raport MAK dot. katastrofy w Smoleńsku:

Byłem przekonany, że Rosjanie będą próbowali zrzucić z siebie część winy za to co stało się 10 kwietnia 2010r., ale byłem całkowicie zaskoczony, że posuną się aż tak daleko. Praktycznie rzecz biorąc ludzie, którzy zajmowali się w Rosji “dokładnym zbadaniem przyczyn” tego co się stało, całkowitą winę zrzucili na stronę polską, sobie nie przypisując grama odpowiedzialności!! Niestety tacy już są Rosjanie, zawsze niewinni, zawsze chcą dobrze, zawsze “dokładają maksymalnych starań”, by coś wyjaśnić i zbadać… Winni jesteśmy także my - Polacy, a dokładnie ci państwo, którzy rządzą naszym biało-czerwonym rajem. Nie ulega wątpliwości, że także nasze niedopatrzenia przyczyniły się do katastrofy. Ale teraz….. dlaczego nie potrafimy twardo przekonać Rosjan to realnego przedstawienia faktów związanych z tym, co się stało? Dlaczego to Polacy pierwsi nie badali nagrań z czarnych skrzynek? Dlaczego politycy ciągle mówią o jakichś nowych, przełomowych dowodach, które rzucą rzekomo nowe światło na sprawę, a tak na prawdę nic nowego się nie dzieje? …ciągle pytania, pytania, pytania… i brak sensownych odpowiedzi!

Rosjanie mówią, że to nie koniec śledztwa ( Czytaj ). Tak.. z pewnością to coś zmieni.. Osobiście uważam, że sprawa praktycznie jest zakończona, a tylko teoretycznie będziemy długo jeszcze badać to, co się stało, nie dochodząc nigdy do konkretnych wniosków, bądź wysuwać będziemy kolejne deklaracje, raporty, sugestie, pisma, etc. Posłowie PiS pojadą pewnie do wielu innych krajów prosząc o wyjaśnienie sprawy (ahhh tak piękna wizyta Fotygi i Macierewicza do USA; wybawcy i zbawiciele Polski, dziękujemy wam!!!), Kaczyński z Macierewiczem i Błaszczakiem będą wyklinać PO od pomiotów szatana, zdrajców narodu i rzucać ‘patriotycznymi’ hasłami do społeczeństwa, 10 dnia każdego miesiąca odbywać się będzie tradycyjna już pielgrzymka ‘prawdziwych Polaków’ pod pałac prezydencki, rząd będzie usilnie pokazywał wszystkim że dba o interes ogółu i sprawia “by żyło się lepiej” , a Rosjanie będą kręcić nami jak im się będzie podobało.. Krótko mówiąc, nie zmieni się nic, będziemy chodzić “od Annasza do Kajfasza” udając że wszytko idzie ku lepszemu! Swoją drogą: kłótnie na linii PO - PiS, hałas związany z katastrofą Smoleńską, hmmm… dobra okazja do odwrócenia uwagi od np. długu publicznego, fatalnej infrastruktury… oby tak dalej!

2. Postępy w działalności RPP.

  • Odkąd Janusz Palikot rozpoczął realizację ‘budowania lepszej Polski’, staram się śledzić poczynania Ruchu Poparcia Palikota. Bez wątpienia uważam, że pomimo szczerych chęci i zapału, decyzja o wystąpieniu z PO, decyzja o utworzeniu - pokuszę się o odważną nazwę - nowej siły politycznej była fatalnym i błędnym w skutkach posunięciem politycznym Palikota, które w niedalekiej przyszłości doprowadzi do upadku jego pozycji na realnej scenie politycznej Polski (o ile już do tego nie doszło). Ale wypunktujmy kilka istotnych kwestii

No tak… to dosyć popularny w Polsce sposób przemawiania to wyborców:) Prezydent zawsze miał do tego prawo, ale przecież kiedyś J.Kaczyński zwrócił się z orędziem, więc dlaczego nie Palikot?? Z tego wystąpienia bije dobitnie jedno przesłanie: Polityka nie musi być tak wku***ająca! Panie Januszu! Z panem, czy bez pana, polityka - temat jakże ciekawy - i tak będzie irytować przeciętnego Polaka, a o głos właśnie takiego Nowaka czy Kowalskiego głównie bijecie się między sobą!

  • Finanse RPP.

Jak zapewne większość z nas wie, J. Palikot do najbiedniejszych nie należy. A że nowe ugrupowanie pochłania troszkę pieniędzy, to jego inicjator musi kilka złotych wyciągnąć z portfela. Na swoim “arcyciekawym i pasjonującym” blogu (www.palikot.blog.onet.pl), autor pisał o sprzedaży swojego samolotu na potrzeby RPP - jakże hojny gest - z pewnością taka kwota pomoże. Po drugie, Palikot głosił, że w 2011r. koszty działalności RPP wyniosą całkiem sporo i zachęcał do wpłat na rzecz Ruchu (nazwałbym to akcją “Wyrzuć swe pieniądze w błoto”).

****

Odnosząc się do całej idei Ruchu Poparcia Palikota, muszę przyznać, że jest to jakaś alternatywa w stosunku do obecnych elit rządzących. Nie uważam Palikota za swój autorytet polityczny, ale też nie skreślam go całkowicie i nie mówię że jest beznadziejny i, że nie powinien próbować; ma swój program, swoje założenia, swoją wizję polityczną - dobrze, ale wątpię czy uda się mu je zrealizować. Inicjator RPP zapewnia wszędzie że uda się mu zdobyć ok. 15-17% poparcia, ale szczerze mówiąc, ogromnym sukcesem będzie jeśli osiągnie wymagane 5% i zdobędzie kilka mandatów poselskich. Działalność RPP bez wątpienia przyciąga uwagę, gdyż Palikot - jak wielokrotnie pokazał - potrafi zrobić wokół siebie dużo szumu; jednak sam szum i hałas nie zapewnią mu powodzenia, liczą się głosy wyborców, bo to w nich odbija się realne poparcie. Palikot sporo zainwestował w swój ruch: duże sumy pieniędzy, legitymacja poselska (oddanie jej na akcję WOŚP), wystąpienie z PO…. polityka wymaga poświęceń, jednak obawiam się, że w przypadku Janusza Palikota jego poświęcenia przyczynią się do jego śmierci politycznej, a z czasem do zniknięcia jego osoby z mediów, z życia publicznego.

***************************

Na razie wystarczy :)

Brak komentarzy »

Do tego wpisu nie dodano żadnych komentarzy.

Wątek RSS dla komentarzy do tego wpisu. Adres TrackBack

Dodaj komentarz